Про створення безпечного освітнього середовища та протидії проявам булінгу (цькування)

Опубліковано: 09 / 02 / 2021 р.

СЕРЕДНЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНЯ ШКОЛА

І-ІІ СТУПЕНІВ С.СТЕПАНКИ

МУРОВАНОКУРИЛОВЕЦЬКОГО РАЙОНУ ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

НАКАЗ

06 січня 2021 року                    с.Степанки                                             № 3

Про створення безпечного

освітнього середовища

та протидії проявам булінгу (цькування)

Відповідно до Конвенції ООН «Про права дитини», законів України «Про охорону дитинства», «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», наказу Міністерства освіти і науки України від 01.02.2010 № 59 «Про вжиття заходів щодо запобігання насильству над дітьми», плану заходів Міністерства освіти і науки України з виконання Плану дій з реалізації Національної стратегії у сфері прав людини на період до 2020 року, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 03.03.2016 № 214, закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 р. №2657 -VІІІ, листу Міністерства освіти і науки України від 29.01.2019 №1/11-881 Рекомендації для закладів освіти щодо застосування норм Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)» від 18 грудня 2018 №2657-VIII, з метою активізації спільної роботи педагогів, батьків, учнів та представників громадськості щодо впровадження в закладах загальної середньої освіти заходів спрямованих на запобігання та протидію цькуванню (булінгу), вироблення порядку реагування на випадки цькуванню (булінгу) в закладах загальної середньої освіти, навчання усіх учасників освітнього процесу протидії цькуванню (булінгу)

НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Кодекс безпечного освітнього середовища середньої загальноосвітньої школи І-ІІ ст.с.Степанки (КБОС) (Додаток 1)

2. Затвердити план заходів щодо профілактики та протидії проявам булінгу в навчальному закладі 2021 рік (Додаток 2).

3. Ввести в дію «Журнал звернень про випадки  булінгу».

4. Відповідальною особою за реалізацію Стратегії захисту дітей від насильства призначити педагога-організатора Мацько Я.П.

5. Педагогу-організатору Мацько Я.П..:

5.1.Щороку проводити загальний моніторинг рівня виконання вимог Стратегії захисту дітей від насильства працівниками навчального закладу.

5.2. Провести інструктаж для класних керівників із питань запобігання випадкам знущань над однолітками серед дітей і реагування на них.

5.3. Прийняті правила та процедури для захисту дітей переглядати щонайменше один раз на рік.

5.4. Виготовити та розповсюдити брошури, або листівки з питань прав дитини, захисту від ризиків насильства та зловживань, правил безпечної поведінки в мережі Інтернет.

6. Класним керівникам та педагогічним працівникам:

6.1. Забезпечити виконання Плану заходів щодо запобігання та протидії булінгу  на  2021 рік.

6.2.  Не допускати випадків фізичного та психологічного насильства, образ, недбалого й жорстокого поводження з дітьми.

6.3.  Формувати в учасників освітнього процесу толерантне ставлення один до одного.

6.4. Уникати проявів жорстокого ставлення до учнів, приниження їхньої честі, гідності та інших форм насильства (фізичного або  психічного).

6.5.Провести тематичні заняття для дітей з питань прав дитини та захисту від насильства.

6.6. Постійно проводити навчання батьків з питань виховання без застосування насильства та захисту дітей від насильства.

6.7. Провести навчання для учнів, які права вони мають і як вони можуть захистити себе від насильства.

6.8. Розмісти інформацію в доступних місцях про права дитини та можливості отримання допомоги в складних ситуаціях, зокрема про безкоштовні гарячі лінії для дітей і молоді.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на  заступника директора з навчально-виховної роботи Сидоренко В.І..

Директор школи                              М.П.Худа

Додатки: