Найкраща годівничка

Опубліковано: 07 / 05 / 2021 р.

На землю приходить холодна зима. Кружляють у повітрі сніжинки. Снігом припорошує ліси, садки, поля. Землю укриває білою блискучою скатертиною. Хоча надворі холодно, проте дітям дуже весело. Приємно кататися з крутої гірки на санчатах, грати в сніжки. Сумують тільки «брати» наші менші: холодно, немає їжі. З появою стійкого снігового покриву й промерзанням землі птахам неможливо знайти корм. У такий період підгодівля людиною стає життєво важливою. Тому учні класу вирішили їм допомогти. Разом із батьками школярі виготовили годівнички. Родини творчо підійшли до цієї роботи. Їхні годівнички виготовлені з різних матеріалів, цікаво оздоблені, продумані. Кожна сім'я представила свою роботу. Діти дуже гордилися спільною працею із батьками по виготовленню «їдалень для птахів».   Розмістили ми  сім будиночків для птахів  у шкільному садку. Ось уже  четвертий рік ми кожної зими, коли приходять перші морози,  вивішуємо свої годівнички.

Важливим є вибір  місця розташування годівнички

Щодня діти обходили годівнички і досипали птахам їжу.

Діти дисципліновано слідкували за систематичним поповненням годівничок.

Підгодівля птахів ­- відповідальне завдання. Учасники вболівали за пернатих друзів, перевіряли наявність у годівничках їжі.

Корм для птахів діти принесли із дому. Суміші пшениці і соняшнику було заготовлено  5 кг.

Суміші пшениці і ячмінної крупи заготовлено 6.5 кілограм.

У класі є поличка, на якій учні зберігали корм для птахів.

Найбільше  користувалися  допомогою комахоїдні птахи нашої місцевості: горобчики та синички. Протягом тижня діти записували свої спостереження, які проводили в один і той же час. Результати спостережень занесено до таблички.

Час

спостереження

Відвідування птахами

Горобчики

Синички

14.12.20

15

4

15.12.20

18

6

16.12.20

12

8

17.12.20

19

7

18.12.20

16

9

Діти дуже люблять спостерігати за птахами. Вони співчутливо уявляють, як їм холодно на морозі, проте вони впевнені, що зробили все, що в їхніх силах, щоб допомогти  пернатим у важку хвилину.

Наші годівнички запрошують пташок до самісінької весни. Коли стає тепліше, відвідувачів стає менше і менше з кожним днем. Вони повертаються до своїх домівок, до своїх весняних пташиних клопотів. Мої вихованці впевнені, що птахи їм дякують і обіцяють повернутися наступної зими. Ми їх чекатимемо обов'язково!