Як записати майбутнього першокласника до СЗШ І-ІІ ст. с. Степанки онлайн (інструкція)

Опубліковано: 05 / 05 / 2020 р.

З 30 квітня розпочинається прийом заяв про зарахування дітей до першого класу  на 2020-2021 навчальний рік 

Батьки, чиї діти мають вперше піти до школи цього року, мають подати електронну заяву  

    Подавати заяву про вступ до школи мають лише батьки дітей 6-7 років, які збираються розпочати навчання у 2020-2021 навчальному році.

Запис дитини до школи онлайн. Покрокова інструкція

1. Зареєструйтесь в системі електронної реєстрації в заклади загальної середньої освіти тут
2. Оберіть школу серед перелічених. 
3. Створіть заявку та відправте її. Для цього необхідні дані зі свідоцтва про народження дитини. Скористайтесь детальною ілюстрованою інструкцією
4. Зв’яжіться зі школою електронною поштою чи телефоном та запитайте про можливість підтвердити заяву віддалено.
5. Пошта закладу:  stepanky-school@ukr.net;  Телефон (04356) 35-9-13
6. Після завершення карантину підтвердіть електронну заяву оригіналами та фотокопіями документів.        

    Зазначимо, серед необхідних документів для вступу до школи є медична довідка учня про профогляд (№ 086-1/о). Але оскільки на час карантину в амбулаторіях не проводять огляди, цю довідку можна буде надати пізніше (до 01 вересня 2020 року)

Шановні  батьки першокласників!

   Адміністрація закладу повідомляє, що прийом документів майбутніх першокласників 2020-2021 н.р. відбувається згідно з Порядком зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 16. 04. 2018 р. № 367.

 

Прийом документів проводитиметься з 30 квітня по 31 травня 2020 року. 

Зарахування дитини до школи відбувається на підставі:

1. Заяви батьків (одного з батьків);

2.Свідоцтва про народження (оригінал та копія);

3. Форми № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду" (відповідно до Наказу МОЗ України № 682 від 16.08.2010 р. "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів", листа МОЗ України № 111-01/89 від 29 березня 2018 року "Щодо медичних довідок для відвідання закладів освіти")

  

Майбутньому першокласнику!

  Поради психолога

 1. Не перевантажуйте новою інформацією 

 За час, що залишився, ніяких «хвостів» не підтягуйте. Якщо насідати на дитину із читанням і рахуванням, можна викликати в неї негативні емоції з приводу школи. Звичайно, почитати трішки, вирішати нескладні приклади можна, але все це має відбуватися в ігровій, непримусовій формі. Крім того, дошкільнятам важливо по кілька разів читати ті самі книжки. Вони, впізнаючи «матеріал», намагаються підказати оповідачеві, що буде далі, поправляють, якщо він припустився неточності. Це виробляє в них активність, і тоді їм буде абсолютно нескладно вже на першому уроці висловити свою «дорослу думку»

 2. Розповідайте позитивні історії зі свого шкільного життя 

 Важливо сформувати в майбутнього школяра позитивне ставлення до школи. Якщо дитина хоче вчитися й упевнена, що в школі цікаво, тоді неминучий стрес, пов'язаний з новими правилами й розпорядком дня, великою кількістю незнайомих людей, буде успішно переборено. Для цього частіше розповідайте малюкові кумедні історії зі свого шкільного життя.

  3. Не наголошуйте на оцінках 

 Багато батьків припускаються грубої помилки, коли починають казати: «Читай, а то двійки мені приноситимеш». Навпаки - важливо акцентувати увагу дитини на процесі навчання (ти довідаєшся багато нового, у тебе з'являться нові друзі, ти станеш розумним), а не на гарних оцінках, які взагалі краще не згадувати.

  4. Не лякайте школою 

 У жодному разі не ведіть при дитині розмови, що в нього «закінчилося дитинство», у нього, мовляв, бідненького, починаються трудові будні. Навіть в жартівливій формі не лякайте школою. Не вартує при маляті також обговорювати майбутні витрати, нарікаючи на дорожнечу форми чи канцтоварів.

  5. Купуйте шкільні приналежності разом із дитиною 

 Усі шкільні приналежності варто купувати з дитиною, тоді вона виявляється залученою в процес підготовки до першого вересня. Нехай малюк сам вибере собі портфель, ручки, олівці, зошити. А вдома не ховайте покупки в шафу - най дитина звикне до нових речей. Нехай вона складає портфель, носить його квартирою, розкладає на столі зошита й олівці, тоді прості вказівки вчителя: «Дістаньте ручку або зошит у лінійку» не викличуть у неї труднощів: вона чітко знатиме, де в неї що лежить. Добре також із дитиною погуляти біля школи..

 6. Грайте в школу 

 Нехай всі іграшки підуть у перший клас, а найулюбленіша мама стане вчителькою. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, як попроситися в туалет, що робити на перерві (15-хвилинні «уроки» повинні чергуватися п'ятихвилинними «перервами»).

 7. Почніть жити за новим розпорядком 

 За місяць до школи потрібно плавно підганяти режим дня до нового розпорядку. Намагайтеся, щоб дитина лягала спати не пізніше десятої вечора, а вставала о 7-8 ранку. Поясніть, що потрібно зробити перед сном: зібрати портфель, приготувати одяг. Все це допоможе маляті краще зрозуміти, як формується його день.

  8. Потоваришуйте дитину з годинником

 Необхідна для школи навичка - орієнтація в часі. Якщо маля ще не розбирається, котра година, навчіть її. Багатьом дітям легше орієнтуватися в електронних годинниках. Дитина повинна знати, що значить чверть години, півгодини, через годину. Повісьте в її кімнаті годинник, аби дитина могла по них дізнаватися, який час. Під час читання, гри або їжі можна поставити годинники на стіл і звернути увагу малюка на те, о котрій почалася дія й о котрій  вона закінчилася.

 9. Більше командних ігор 

 Щоб розвити в маляті вміння підкорятися шкільним правилам, використовуйте командні ігри. Завдяки їм дитина засвоїть, що є правила, які треба виконувати, і що від цього залежатиме результат. Ще один важливий урок, який дає маляті командні ігри, - це спокійне ставлення до програшу.

 10. Тренуйте увагу і пам'ять 

 Гарна гра на уважність: усім дається однаковий текст, засікається час і потрібно якнайбільше і якнайшвидше знайти й викреслити літер «с». Проводьте спочатку «заняття» по 10 хвилин, і поступово доведіть до 15, до тривалості уроку в школі. Тоді дитину не будуть так лякати нескінченні хвилини занять. Ще можна часто грати у «Відвернися й назви». Розкладіть на столі іграшки й дайте дитині подивитися на них протягом 1-ї хвилини. Потім вона відвертається й називає іграшки, що лежать на столі. Ускладнюйте завдання: додавайте іграшки, скорочуйте час на запам'ятовування. Можна замінити іграшку іншою - дитина, повернувшись, повинна розповісти, що змінилося.

 

Потрібно придбати 

 

- Рюкзак
- Прописи (у школі)
- Обкладинки для підручників для 1 класу та зошитів
- Зошити в клітинку 6 шт.
- Зошити в косу лінію з допоміжною 6 шт.
- Пенал, прості олівці 2 шт., гумку 2 шт., лінійка  
- ручку з фіолетовим стержнем 2 шт.
- Альбом, кольорові олівці, фарби, палітру, різні пензлики
- Кольоровий папір, картон, дитячі безпечні ножиці, клей ПВА
- Пластилін, дощечку, стеки
- Фартушок та нарукавник
- спортивну форму, кеди або кросівки